Navštivte Dolní Slezsko
SOKOLÍ HORY – CÍL PRO PĚŠÍ TURISTIKU KOUSEK ZA HRANICEMI

Nedaleko polských Kowar nalezneme homolovité pohoří Sokolích hor (Góry Sokole), které jsou příjemným místem pro vycházku do žulových skal, odměněnou krásným výhledem na divoce působící polskou stranu Krkronoš i podhůří.

DO POLSKA VLAKEM JIŽ OD 27. 4. 2019

V sobotu 27. dubna opět zahajujeme provoz již tradičních sezónních vlaků, které propojují Královéhradecký kraj a Dolnoslezské vojvodství. Neváhejte a vydejte se na výlet do dolního Slezska: Trutnov - Královec - Lubawka - Kamenná Hora - Sędzisław

CHELMSKO SLASKIE

Cesta ze Žacléře, přes Královec, následuje Lubawka a hned první odbočka na Chelmsko Slaskie. Tam stojí za zmínku náměstí s měšťanskými domy a barokním kostelem Svaté rodiny. O kousek dál (směř Mieroszów) pak naleznete Dvanáct apoštolů.

ZOO FARMA LACZNA

Cestou z Chelmska směrem na Mieroszow se můžete zastavit ve vesnici Laczna. Po pravé straně silnice se nachází malá zoo farma, která vás velmi překvapí druhem a rozmanitostí chovaných zvířat. Součástí je i malá paintballová střelnice.

KLÁŠTER V KŘEŠOVĚ

Krzeszów- evropská perla baroka. Při příjezdu vám bude k dispozici velkokapacitní parkoviště a restaurace. Kostel je otevřen pro veřejnost od pondělí do neděle od 09.00 do 18.00 hodin. Mše se konají vždy v neděli od 07.00, 12.00 a 17.00 hodin.

PARK MINIATUR PAMÁTEK DOLNÍHO SLEZSKA

V Kowarech, v areálu původní továrny na výrobu koberců, se nachází Park miniatur Dolního Slezska. Miniatury jsou velmi působivé. Výlet je vhodný pro rodiny s dětmi. Vstupné je možno platit i v českých korunách.

KAMIENNA GORA

Zde můžete navštívit přímo TKALCOVSKÉ MUZEUM, a nebo naproti tržišti ZTRACENÉ HITLEROVY LABORATOŘE ARADO. Trhy na městské tržnici se konají každé úterý a pátek dopoledne. Na náměstí najdete také spoustu příjemných kaváren, pekáren a restaurací.

ZÁMEK KSIAZ WALBRZYCH

„Klíč ke Slezsku", tak se třetímu největšímu zámku v Polsku říká.

Otevírací doba

pondělí  zavřeno
úterý  9 - 16
středa  9 - 16
čtvrtek  9 - 16
pátek  9 - 16
sobota  9 - 16
neděle  9 - 16

Duben a listopad o víkendech zavřeno.

Kontakty

Rýchorské náměstí 10

542 01 Žacléř

Tel.:   +420 499 739 225

E-mail: muzeum@zacler.cz

www.muzeum-zacler.cz

Aktuální počasí
zdroj: in-pocasi.cz