Navštivte Dolní Slezsko
DO POLSKA VLAKEM JIŽ OD 27. 4. 2019

V sobotu 27. dubna opět zahajujeme provoz již tradičních sezónních vlaků, které propojují Královéhradecký kraj a Dolnoslezské vojvodství. Neváhejte a vydejte se na výlet do dolního Slezska: Trutnov - Královec - Lubawka - Kamenná Hora - Sędzisław

CHELMSKO SLASKIE

Cesta ze Žacléře, přes Královec, následuje Lubawka a hned první odbočka na Chelmsko Slaskie. Tam stojí za zmínku náměstí s měšťanskými domy a barokním kostelem Svaté rodiny. O kousek dál (směř Mieroszów) pak naleznete Dvanáct apoštolů.

ZOO FARMA LACZNA

Cestou z Chelmska směrem na Mieroszow se můžete zastavit ve vesnici Laczna. Po pravé straně silnice se nachází malá zoo farma, která vás velmi překvapí druhem a rozmanitostí chovaných zvířat. Součástí je i malá paintballová střelnice.

KLÁŠTER V KŘEŠOVĚ

Krzeszów- evropská perla baroka. Při příjezdu vám bude k dispozici velkokapacitní parkoviště a restaurace. Kostel je otevřen pro veřejnost od pondělí do neděle od 09.00 do 18.00 hodin. Mše se konají vždy v neděli od 07.00, 12.00 a 17.00 hodin.

PARK MINIATUR PAMÁTEK DOLNÍHO SLEZSKA

V Kowarech, v areálu původní továrny na výrobu koberců, se nachází Park miniatur Dolního Slezska. Miniatury jsou velmi působivé. Výlet je vhodný pro rodiny s dětmi. Vstupné je možno platit i v českých korunách.

KAMIENNA GORA

Zde můžete navštívit přímo TKALCOVSKÉ MUZEUM, a nebo naproti tržišti ZTRACENÉ HITLEROVY LABORATOŘE ARADO. Trhy na městské tržnici se konají každé úterý a pátek dopoledne. Na náměstí najdete také spoustu příjemných kaváren, pekáren a restaurací.

ZÁMEK KSIAZ WALBRZYCH

„Klíč ke Slezsku", tak se třetímu největšímu zámku v Polsku říká.

Otevírací doba

pondělí  zavřeno
úterý  9 - 16
středa  9 - 16
čtvrtek  9 - 16
pátek  9 - 16
sobota  9 - 16
neděle  9 - 16

Duben a listopad o víkendech zavřeno.

Kontakty

Rýchorské náměstí 10

542 01 Žacléř

Tel.:   +420 499 739 225

E-mail: muzeum@zacler.cz

www.muzeum-zacler.cz

Aktuální počasí
zdroj: in-pocasi.cz