Aktuálně
< zpět

LETNÍ KINO V ŽACLÉŘI

Letní kino Žacléř zve na premiérové promítání

Rýchorské náměstí – u muzea

16. července      Špunti na vodě           21.30

20. srpna             Anděl páně 2              21.00

 

Kino ve městě chybí, náměstí vyjma několika tradičních akcí moc vzruchu nezažívá. Nová a rychle se rozšiřující vlna mobilních letních kin nám proto vnukla nápad pokusit se oživit historický prostor právě tímto způsobem. Navíc, když v nedalekém Vrchlabí mají s prázdninovým promítáním několikaleté dobré zkušenosti. Slovo dalo slovo a tak se jejich nafukovací plátno objeví i u nás. Pro začátek jsme zvolili dvě představení, jedno na polovinu července, druhé na srpen. Vrchlabí promítá od středy do soboty, měli jsme proto výběr zúžený, zvítězila neděle.

A jak to bude prakticky probíhat? Spodní část Rýchorského náměstí bude uzavřená, plátno opřeme o stěnu muzea, coby hlediště poslouží silnice, chodník a protější travnatý svah. Prosíme proto diváky, aby si židličky a deky přinesli s sebou. Hrát budeme téměř za každého počasí, občerstvení obstará blízké Skol Café.

Největším problémem byl výběr filmů. Co člověk, to jiný vkus a názor. Přes množství dotazů u nejrůznějších lidí se většinový tip nedostavil, dali jsme proto na rady zkušenějších Vrchlabských. Česká komedie Špunti na vodě má špičkové herecké obsazení, na srpen jsme se trochu z recese rozhodli udělat Vánoce v létě s vědomím, že Anděl páně 2 určitě nezklame. Mnozí z mladších generací letní kino vůbec neznají a mají tak příležitost přímo v Žacléři, ti, co tradiční letňáky pamatují, zase dostávají možnost vzpomenout na jejich neopakovatelnou atmosféru.

 

Za komisi pro kulturu a sport Aleš Vaníček 

Otevírací doba

pondělí zavřeno
úterý 9 - 16
středa 9 - 16
čtvrtek 9 - 16
pátek 9 - 16
sobota    9 - 16
neděle 9 - 16
 

 Duben a listopad o víkendech zavřeno.

 

Kontakty

Rýchorské náměstí 10

542 01 Žacléř

Tel.:   +420 499 739 225

E-mail: muzeum@zacler.cz

www.muzeum-zacler.cz

Aktuální počasí
zdroj: in-pocasi.cz