Aktuálně
< zpět

KRKONOŠE - REGIONÁLNÍ PRODUKT

Regionální značka podporuje místní výrobce

Místní akční skupina Krkonoše, o.s. vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o udělení značky Krkonoše – originální produkt®. Certifikovat lze např. řemeslné výrobky, potraviny, zemědělské či přírodní produkty vyrobené na území turistického regionu Krkonoše. Příjem žádostí končí 7. listopadu 2014.

V pátek 14. listopadu zasedne jedenáctičlenná certifikační komise, která bude rozhodovat o udělení certifikátu Krkonoše – originální produkt® na základě certifikačních kritérií a zásad pro udělování a užívání značky Krkonoše – originální produkt®.

Hlavním cílem značení místních produktů je zviditelnit tradiční region, známý svou zachovalou přírodou, tradicemi a historií. Značení pomáhá místním lidem, kteří mohou nákupem výrobku podpořit místního výrobce, ale např. i turistům, kteří si s jistotou přivezou suvenýr s garancí původu v Krkonoších. Výrobcům přináší značka různé výhody – možnost prezentace na akcích v regionu i mimo něj, nové formy propagace, ale i spolupráci a výměnu zkušeností s ostatními výrobci.

Certifikovat lze např.:

- Řemeslné výrobky, stavby a umělecká díla: např. výrobky ze dřeva, slaměné ozdoby, krajky, šperky, keramika, sklo, papírové obaly, upomínkové předměty, nábytek a další.

- Potraviny a zemědělské produkty: např. mléko, sýry, maso, vejce, pečivo, obiloviny, ovoce, zelenina, víno, nápoje (šťávy a mošty), med a další.

- Přírodní produkty: např. lesní plody, léčivé byliny, čaje, extrakty z rostlin pro kosmetické účely, minerální voda a další.

Výše uvedený výčet je však pouze informativní. Výrobce může žádat o certifikaci konkrétního výrobku nebo jednotně definované skupiny výrobků, kde všechny výrobky shodně plní kritéria uvedená v žádosti a to bez ohledu na to, zda se jedná o řemeslníka, firmu, nebo výrobce, který má řemeslo jen jako koníček. Rozhodující je původ výrobku, kvalita, šetrnost k přírodě a vazba na region.

 

Regionální značka je v Krkonoších udělována od roku 2005, od té doby získalo certifikát již 43 produktů.

 

Otevírací doba

pondělí  zavřeno
úterý  9 - 16
středa  9 - 16
čtvrtek  9 - 16
pátek  9 - 16
sobota  9 - 16
neděle  9 - 16

Duben a listopad o víkendech zavřeno.

Kontakty

Rýchorské náměstí 10

542 01 Žacléř

Tel.:   +420 499 739 225

E-mail: muzeum@zacler.cz

www.muzeum-zacler.cz

Aktuální počasí
zdroj: in-pocasi.cz