Aktuálně
< zpět

SLAVIC TRIO 2. 10. 2019

Vážení,
dovoluji si vás pozvat na zahajovací koncert 19. koncertní sezóny Kruhu přátel hudby v Žacléři.
Věřím, že i letos budete mít z čeho vybírat.
Předprodej na první koncert začne příští týden, vstupenky si již můžete objednávat.

A na co se můžeme letošní sezónu těšit?
Na prvním koncertu vystoupí Slavic trio. Dechové trio, které bylo založeno teprve loni, přesto již v listopadu 2018 zvítězilo v mezinárodní soutěži komorních souborů v italském Chieri.
Následovat bude recitál skvělého klavíristy Miroslava Sekery. Známe ho ze žacléřských koncertů jako vynikajícího komorního hráče, tentokrát se představí sólově. Hraje již od tří let, byl označován jako geniální dítě, jeho nevšední talent (hrál výborně na klavír i housle) zaujal např. i Miloše Formana, který si jej vybral do oscarového filmu Amadeus do role malého Mozarta.
Samozřejmě je vítězem mnohých prestižních mezinárodních soutěží.
V listopadu pak vystoupí německá sopranistka Maida Hundeling, účinkující v nejprestižnějších operních domech po celé Evropě, Japonsku, Číně, Kanadě, USA (milánská La Scala, římská či vídeňská opera, newyorská Metropolitní opera apod.).. Jejím pěveckým partnerem bude tenorista Jan Vacík, jehož také slyšeli posluchači v prestižních evropských operních domech (Bavorská státní opera v Mnichově, milánská La Scala atd.), v Honkongu, Japonsku, Izraeli, Kanadě... Oba pěvci jsou také držiteli ceny Thálie.
V únoru pak vystoupí Musica Florea, soubor zabývající se stylově poučenou interpretací hudby, uznávaný v celé Evropě. Hraje na originální nástroje nebo jejich kopie. Tentokrát s sebou přiveze i hammerklavier.
Dalším bude březnový koncert kytarového dua Siempre Nuevo. Matěj Freml a Patrick Vacík jsou vítězi mezinárodní soutěže v italské Gorizii, účinkují v Evropě i např. v Číně, Peru, Brazílii..
Poslední tři koncerty budou již tradiční. V dubnu nás opět navštíví vynikající klavíristka a pedagožka Irina Parker spolu se svými úspěšnými žáky.
Květnový termín je vyhrazen pro naše „domácí" - Panochovo kvarteto. Hrající již jednapadesátou sezónu a již podevatenácté v Žacléři...
A na závěr opět jazzový koncert - Jakub Zomer přijede opět s jinou sestavou. Když se po červnovém žacléřském koncertu vracel Stefano Ronchi do Berlína, vyjádřil přání do Žacléře se opět vrátit.
A tak tentokráte bude sestava: Miss Mikey May - izraelská bluesová zpěvačka, Stefano Ronchi - italský kytarista a zpěvák, Jakub Zomer - tentokrát zahraje na hammondy (a určitě i zazpívá),
na bicí zahraje nám již dobře známý vynikající Martin Kopřiva.

Těším se na vzájemné setkávání
a neváhejte s objednávkami.
Jiří Jirásek
jirasekza@seznam.cz
tel. 499 776 350, 774 032 776

 

Otevírací doba

pondělí zavřeno
úterý   9 - 16
středa   9 - 16
čtvrtek   9 - 16
pátek   9 - 16
sobota      9 - 16
neděle   9 - 16

Ne 5. 7. 2020 OTEVŘENO

Po 6. 7. 2020 ZAVŘENO!

Duben a listopad o víkendech zavřeno.

Kontakty

Rýchorské náměstí 10

542 01 Žacléř

Tel.:   +420 499 739 225

E-mail: muzeum@zacler.cz

www.muzeum-zacler.cz

Aktuální počasí
zdroj: in-pocasi.cz