Aktuálně
< zpět

MAIDA HUNDELING, JAN VACÍK A JAROSLAV ŠAROUN

Světová operní diva vystoupí v Žacléři
20. 11. 2019

Přijměte pozvání na mimořádný koncert ve středu 20. listopadu v koncertním sále ZUŠ v 19 h, přivítáme skvělou německou sopranistku Maidu Hundeling, tenoristu Jana Vacíka a klavíristu Jaroslava Šarouna.
Maida Hundeling je německá sopranistka tuniského původu, která účinkuje v nejprestižnějších operních domech. Kromě německých oper (Mannheim, Norimberk, Eisenach, Braunschweig, Saarbrücken, Lipsko, Hannover, Norimberk, Wiesbaden a dalších) jsou to opery v Maďarsku, Slovensku, České republice (Národní divadla Ostrava, Brno a Praha, Státní opera Praha, Smetanova Litomyšl atd.), Velké Británii, Slovinsku, Španělsku, Rakousku, Itálii (Bolzano, Modena, Piacenza, Ferrara, milánská La Scala), Japonsku, Číně, Kanadě (Edmonton, Montreal), USA (Houston, Salt Lake City, Metropolitní opera New York). Je držitelkou ceny Thálie.

Jan Vacík vystudoval na Státní konzervatoři v Praze hoboj, housle a kompozici, ale jeho zaujetí pro zpěv ho zavedlo do Mnichova a do italského Bussetu a Parmy, kde vystudoval zpěv. Poté byl ihned angažován do Bavorské státní opery v Mnichově jako sólový tenorista. Účinkoval v Itálii (milánská La Scala, Mondena, Parma, Řím, Palermo atd.), Portugalsku, Dánsku, Norsku, Francii, Holandsku, po celém Německu, Rumunsku, Španělsku, Izraeli, Švýcarsku, Polsku, Japonsku, Hongkongu, Kanadě. Je držitelem ceny Thálie.

Předprodej vstupenek od 4. listopadu v ZUŠ nebo na telefonu 499 776 350.

 

Otevírací doba

pondělí zavřeno
úterý   9 - 16
středa   9 - 16
čtvrtek   9 - 16
pátek   9 - 16
sobota      9 - 16
neděle   9 - 16

Ne 5. 7. 2020 OTEVŘENO

Po 6. 7. 2020 ZAVŘENO!

Duben a listopad o víkendech zavřeno.

Kontakty

Rýchorské náměstí 10

542 01 Žacléř

Tel.:   +420 499 739 225

E-mail: muzeum@zacler.cz

www.muzeum-zacler.cz

Aktuální počasí
zdroj: in-pocasi.cz